Ciekawostki

tatrlandia atrakcje

Blisko nas:

• Wody termalne w Szaflarach - 3 km
• Zakopane - 14,5 km
• Białka Tatrzańska (wyciąg Kotelnica i Terma Bania)
- 7 km
• Sklep - 0,3 km
• Kościół - 0,5 km
• Rzeka Dunajec - 1 km

termy Białka Tatrzańska

Terma Białka

Jest to miejsce niezwykłe, łączące w sobie zarówno rozrywkę jak i leczniczy odpoczynek. Park wodny, SPA a także termy. Obiekt został podzielony na kilka stref, aby sprostać potrzebom i oczekiwaniom wszystkich Gości uwzględniając ich indywidualne preferencje.

Kotelnica Białczańska

Na narciarzy czekają tu 4 trasy o różnych stopniach trudności oraz aż 8 wyciągów, w tym 5 krzesełkowych, czynnych codziennie do godziny 22. Z kolei snowboardziści oraz miłośnicy freestyl’u mogą liczyć na specjalnie przygotowany snowpark z różnymi przeszkodami. Każda trasa została oświetlona, a nad bezpieczeństwem miłośników białego szaleństwa czuwają ratownicy TOPR.

Dla początkujących i mniej doświadczonych narciarzy idealnie nadają się trasy prowadzące przez sam środek góry w dół. Są one wystarczająco długie, łagodne oraz szerokie. Prawy i lewy stok to trasy przeznaczone dla zdecydowanie bardziej zaawansowanych narciarzy. W sezonie, największy ruch panuje dopołudnia, jednak popołudniu każdy miłośnik zimowych sportów może skorzystać z zalet zwiększonej przepustowości.

Dużym udogodnieniem, jest możliwość wypożyczenia sprzętu na miejscu. Znajduje się tu również serwis, bezpłatny parking oraz szkółka narciarska. Przy dolnej i górnej stacji, można wstąpić do karczmy aby się ogrzać.

Długość tras:

 • łatwe: 7,9 km
 • średnie: 4,6 km

 

Zakopane atrakcje - kolejka na Kasprowy Wierch

Kolejka na szczyt Kasprowego Wierzchu działa od 1936 roku, a na sam szczyt można nią dotrzeć zaledwie w 12 minut. Zarówno latem jak i zimą nie brak tu narciarzy i nie tylko, chętnych wypróbować najlepszych stoków narciarskich w Polsce. Kasprowy Wierch jest idealną bazą wypadową. Można stąd wybrać się na spacer do Zakopanego bądź wyruszyć na wyprawę trekkingowi po Tatrach.

Kolejka na Kasprowy Wierch – ceny biletów:

Bilet normalny – 55zł za wjazd i zjazd

Bilet ulgowy – 35zł za wjazd i zjazd (dla dzieci, młodzieży do 26 roku życia, seniorów
powyżej 65 roku życia)

Bilet w jedną stronę – 40zł

Muzeum stylu zakopiańskiego w Willi Koliba

Willa Koliba położona jest przy Kościeliska 18. To pierwszy dom zbudowany w stylu zakopiańskim według projektu Stanisława Witkiewicza. We wnętrzu zobaczyć można meble oraz zastawy stołowe wykonane w stylu zakopiańskim. Styl ten spopularyzował na Podhalu pod koniec XIX wieku ojciec Witkacego – Stanisław Witkiewicz.

Muzeum Stylu Zakopiańskiego – ceny biletów

Bilet normalny – 7 zł

Bilet ulgowy – 5,50 zł

Muzeum Stylu Zakopiańskiego – Inspiracje – 10 zł (bilet normalny)/8zł (bilet ulgowy)

Godziny otwarcia:

Środa – sobota: od 9 do 17

Niedziela : od 9 do 15

Gubałówka

Popularność swą miejsce to zawdzięcza przede wszystkim niesamowitym widokom. Ze szczytu rozciąga się panorama na Zakopane oraz górujące nad nim Tatry. Dostrzec można także Giewont oraz Kasprowy Wierch, a przy dobrej widoczności można podziwiać najwyższe szczyty Tatr Wysokich.

Na szczyt bez problemu można dotrzeć linowo-terenową kolejką.

Krupówki

To najsłynniejszy deptak wyjątkowej stolicy Tatr, przejście którym powinno znaleźć się w głównym punkcie programu każdego turysty. Spacerując tą kilometrową aleją można podziwiać górujący nad miastem Giewont.

Poza mnóstwem sklepów i obiektów w stylu zakopiańskim znajdziemy tu Muzeum Tatrzańskie, słynny hotel Morskie Oko i Dworzec Tatrzański.

Aquapark Zakopane

Aquapark Zakopane serdecznie zaprasza tych, którzy kochają aktywnie spędzać czas, jak i tych, którzy poszukują chwil relaksu z niezapomnianymi widokami jakie zapewnia Giewont oraz Tatry Zachodnie. Są tu nie tylko baseny olimpijskie i rekreacyjne ale także strefa rodzinna z wieloma atrakcjami dla dzieci. Ponadto warto skorzystać z hydromasaży, saun, kręgielni i fitness klubu. Amatorzy wód termalnych powinni odwiedzić też Termy Bukowina Tatrzańska, położone w pobliskiej Bukowinie Tatrzańskiej.

Wielka Krokiew

Skocznia narciarska zachwyca nie tylko podczas rozgrywanych zawodów narciarskich Pucharu Świata. Latem warto zadać sobie trud i wspiąć się na sam szczyt, by poczuć nieco adrenaliny towarzyszącej skoczkom na tej wysokości tuż przed startem.

Morskie Oko

Morskie Oko jest największym jeziorem położonym w Dolinie Rybiego Potoku w Tatrach, jedynie 25km od Zakopanego. Samochodem bądź busem dojedziemy do Palenicy Białczańskiej, natomiast pozostałe 8 km pokonamy pieszo lub dorożką latem, natomiast zimą saniami. Popularność miejsce to zawdzięcza niesamowitym widokom, jakie rozciągają się na Tatry Wysokie i szczyt Rysy. Nad Morskim Okiem znajdziemy również schronisko górskie.

Gmina Bukowina Tatrzańska

Gmina Bukowina Tatrzańska

Gmina Bukowina Tatrzańska zasięgiem swoim obejmuje znaczny obszar Tatr Wysokich.
Gmina w liczbach:

 • Największa w Polsce różnica poziomów – najwyżej i najniżej położony punkt to różnica 2000 metrów
 • Największa roczna frekwencja turystów – przypada ich aż stu na jednego mieszkańca co daje liczbę ponad miliona rocznie
 • Największa liczba niedźwiedzi – od trzech do sześciu
 • Najdłużej zalegająca pokrywa śnieżna – od października do czerwca
 • Największa łączna głębokość jezior – aż 325 metrów na terenie gminy
 • Najstarszy i największy śnieżnik, czyli płat nie ginącego śniegu ma 400 lat i kilkanaście metrów grubości
 • Największy w Polsce wodospad – Siklawa ma 70 metrów wysokości
 • Największy, odnotowany ubytek tlenu w rozrzedzonym powietrzu sięga prawie 27% na wierzchołku Rysów
 • Największa ilość dróg wspinaczkowych – około 600 na 12 kilometrach grani

Termy Bukovina

Termy BUKOVINA stanowią największy kompleks basenów geotermalnych w Polsce. Łączą w sobie lecznicze właściwości wód oraz wspaniałą infrastrukturę basenową. Można tu zarówno zrelaksować się, zadbać o swoje ciało jak i przyjemnie spędzić czas z bliskimi. W Nasze Termy warto wybrać się niezależnie od pory roku i warunków atmosferycznych.